Film a rzeczywistość

Manipulowani jesteśmy codziennie. Manipulują nami sprzedawcy, żeby więcej sprzedać. manipuluje nami telewizja, żeby mieć większą oglądalność...

Manipulowani jesteśmy codziennie. Manipulują nami sprzedawcy, żeby więcej sprzedać. manipuluje nami telewizja, żeby mieć większą oglądalność. Manipulują nami portale żeby mieć więcej wejść. Kobiety manipulują mężczyznami, mężczyźni manipulują kobietami. I tak to działa, że większość z nas o tym wie i się z tym zgadza odsuwając tę wiedzę do podświadomości.
Raz na jakiś czas uświadamiamy sobie to w momencie gdy odczuwamy, "odkrywamy", że ktoś nas zmanipulował. I tak się dzisiaj poczułam...

Moje recenzje - film
Wielki Liberace to historia ostatnich 10 lat życia Valentino Liberace, utalentowanego pianisty i showmena polskiego pochodzenia. Dla uściślenia jego ojciec był Włochem a matka Polką. Podobno zawsze podkreślał swoje polskie pochodzenie mimo, że w filmie nic na ten temat nie znajdujemy. Film przedstawia związek Liberace z 40 lat młodszym Scottem Thorsonem. Pomimo iż jest to para homoseksualistów widzimy problemy takie jakie może mieć para heteroseksualna. No, może nie przeciętna ;-) ale w showbiznesie jak najbardziej możliwa. Na pierwszy plan wysuwa się ogromna miłość pomiędzy młodym i naiwnym 16 latkiem i dojrzałym mężczyzną. Namiętność, zazdrość, pasja. A to wszystko w bogatych wnętrzach i ekscentrycznych strojach. Płeć nie gra roli, liczy się piękne uczucie..
Gdzie manipulacja? No właśnie. Opisałam film tak jak go odebrałam, ba, tak jak prawdopodobnie reżyser chciał żebym go odebrała. Zawsze po obejrzeniu filmu opartego na faktach, chcę powiększyć sobie wiedzę na temat bohaterów i po powrocie do domu sięgam do głębin internetu. I co się dowiedziałam? Że Liberace zachowywał się wobec swoich kochanków jak duże dziecko nowa zabawką, że pobawił się i wyrzucał ze swojego życia, że był wyrachowany i ich wykorzystywał krócej lub dłużej, że Scott wyszedł z tego związku zdemoralizowany, uzależniony od narkotyków, i pomimo odprawy jaką dostał od bogatego kochanka zszedł na drogę rozbojów. Podobno nawet w roku powstania filmu, wieku 54 lat został zatrzymany za udział we włamaniu. I tak wygląda moi drodzy zderzenie filmu z rzeczywistością.
Ale i tak polecam obejrzenie ze względu na role głównych bohaterów. To niesamowite jak dwóch mężczyzn grających do tej pory amantów, twardzieli i uwodzicieli kobiet przekonuje nas do męskiej miłości. Wielkie brawa dla  Michaela Douglasa i Matta Damona.


Podobne posty

0 komentarze